118626601_2851939578239682_3327312144784256821_o

До мероприятия осталось:

Дней
Часов
Минут
Сек

 📚 Володимир Винниченко – фігура химерного статусу. Без нього неможливо уявити українську революцію: Винниченко очолював Генеральний секретаріат Центральної Ради, пізніше став головою Директорії; але всі свої політичні битви він урешті програв. Також без нього не вийде помислити тодішній літературний ландшафт: п’єси «Брехня», «Гріх» та «Чорна Пантера і Білий Ведмідь», романи «Чесність з собою», «Сонячна машина»; проте в каноні місця Винниченкові теж не знайшлося.

📚 Письменник ще від перших прозових спроб скандалізував і дратув своїх читачів, видався надміру натуралістичним та «соціалістичним». І мав небувалий успіх. Що від усього цього залишилось нині? Яким ідейним та стилістичним шляхом Володимир Кирилович пройшов, починаючи від ранніх зубастих оповідань – через суперечливі романи – і до численних томів ядучих емігрантських «Щоденників»?
📚 Чи не забагато в ньому публіцистичності – та не замало власне новаторства?
І якою мірою сприяли письму Винниченка його мінливі цінності, зіперті на Ніцше та ліву ідеологію?
Ким він був: нашим enfant terrible, «дивним декадентом», чи ж надто ангажованим імпресіоністом?
І чи справді найбільшою драмою автора «Записок кирпатого Мефістофеля» була роздвоєність і розпластаність між політикою та літературою?
📚 ЛЕКЦІЮ ПРОВОДИТЬ:
Євгеній Стасіневич – літературний критик, літературознавець, популярний радіоведучий і ведучий програми про літературу й книги «Букоголіки» на UA: Суспільне, лектор багатьох освітніх проєктів, автор книги «Ціна питання», соредактор розділу культури в «Українському журналі» (Прага, Чехія).

🔖Деталі та квитки:
https://event.inveria.com.ua/ne-rozkazhut-u-shkoli-vinnichenko/
📞Зв’язатися з нами:
+38 (096) 861 09 80
Поделиться