леся українка (2)

До мероприятия осталось:

Дней
Часов
Минут
Сек

📚 Шоста лекція з курсу “Не розкажуть у школі” буде присвячена Ларисі Петрівні Косач.

📚 Здається, Лариса Петрівна Косач – або ж Леся Українка – увагою геть не обійдена. Вона в першому ряду літканону і культурного пантеону загалом, вона на грошах і принтах, про неї готується байопік та ведуться роботи щодо нового зібрання її творів. Поза тим, за останні тридцять років була не одна – і то плідна – спроба перепрочитати доробок Українки.

📚 Тому виклики у дискусіях про письменницю іншого, ніж із рештою наших класиків, порядку: на яке тлумачення пристати, яких критичних берегів триматися і в який спосіб відчитувати її зазвичай вибагливо збудовані драми?
Чи може бути тут вичерпною феміністична або постколоніальна оптика? І що зараз треба приймати за основу – а що зрізати як надінтерпретацію?

📚 Тобто розмову нині слід будувати ось як: ким пані Косач була – і ким вона не була, і в житті, і в своїй украй інтенсивній літературній діяльності? З’ясуємо спільними зусиллями.

📚 ЛЕКЦІЮ ПРОВОДИТЬ:
Євгеній Стасіневич – літературний критик, літературознавець, популярний радіоведучий і ведучий програми про літературу й книги «Букоголіки» на UA: Суспільне, лектор багатьох освітніх проєктів, автор книги «Ціна питання», соредактор розділу культури в «Українському журналі» (Прага, Чехія).

🔖Деталі та квитки:
https://bit.ly/36HTnKN

📞Зв’язатися з нами:
+38 (096) 861 09 80

Поделиться